28.11.2019 19:07 • Регуляторы • 117     

НБУ презентовал результаты опроса участников финансового сектора в ноябре 2019г.

Несмотря на значительные риски, 40% респондентов указали на улучшение состояния дел в финсекторе

Банки та небанківські фінансові установи покращили свою оцінку стану фінансового сектору.

Водночас вони вважають корупцію та кіберзагрози основними факторами високого ризику. Про це свідчать результати останнього "Опитування про системні ризики фінансового сектору", проведеного в листопаді цього року.

Оцінюючи поточний стан фінансового сектору, більшість респондентів відзначили, що він лишився майже без змін, а більше 40% вказали на покращення стану справ.

Водночас опитування показало збільшення частки оптимістично налаштованих керівників, які очікують покращення стану справ у фінансовому секторі у наступні пів року.

До п’ятірки найбільших факторів ризику (тих, що виявилися найзначнішими через сукупну оцінку респондентами у категоріях "дуже високий" та "високий" ризик) увійшли:

✔ корупція,
✔ діяльність правоохоронних органів та судової системи;
✔ шахрайство та кібернетичні загрози;
✔ стан захисту прав кредиторів та інвесторів;
✔ політична та соціальна ситуація в Україні;
✔ стан співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.

Цікаво, що порівняно з попереднім опитуванням, яке проводилось у травні 2019 року, значно зросла оцінка ризиків, пов’язаних із шахрайством та кібернетичними загрозами –раніше 54% уважали цей ризик високим або дуже високим, наразі – вже 70%.

До найменших факторів ризику респонденти віднесли

✔ поточну та очікувану інфляцію,
✔ можливість банкрутства  та/чи фінансових труднощів у фінансових установ,
✔ доступ до фондування,
✔ динаміку та волатильність обмінного курсу.

Опитані респонденти також відзначили, що протягом останніх шести місяців схильність до ризику їх фінустанов суттєво не змінилася, хоча ризик-апетит до ризику підвищився в кожного п’ятого респондента.

Наступне Опитування про системні ризики фінансового сектору буде опубліковане в травні 2020 року.

Опитування проводилося з 11 до 22 листопада 2019 року. Участь у ньому взяли керівники 18 банків, 6 страхових та 2 інвестиційні компанії.

До вибірки не потрапили фінансові установи, до яких запроваджено санкції. У підсумкових результатах не бралися до уваги розмір банку/компанії чи їх частки на ринку – усі відповіді рівноцінні. Опитування про системні ризики фінансового сектору вивчає, як найбільші банки та небанківські фінансові установи сприймають поточні та потенційні ризики для фінансового сектору, і проводиться Національним банком України двічі на рік. Його результати відображають, як топ-менеджери фінустанов оцінюють стан фінансового сектору за минулі 6 місяців та чого очікують у наступні півроку.

Представлені результати ґрунтуються на отриманих відповідях респондентів і можуть не збігатися з оцінкою ризиків фінансової системи Національним банком України.

Банк: Национальный банк Украины

Термин: Банк